hits counter
Kalkulator kredytu hipotecznego online - przez Internet 2018

Kalkulator kredytu onlineWiarygodne obliczenia
= niskie raty

kalkulator kredytu hipotecznego

Kalkulator kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny to jedno z najważniejszych zobowiązań finansowych na jakie można się zdecydować. Dlatego też zdecydowana większość z nas bardzo długo zastanawia się nad podjęciem decyzji o wyborze banku, do którego zwrócimy się o taką pomoc finansową. W końcu mało kto ma doświadczenie z tego rodzaju produktami finansowymi więc warto dobrze się rozejrzeć i porównać możliwie jak najwięcej ofert przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jednak aby móc samodzielnie i rzetelnie porównać kilka, czy kilkanaście ofert trzeba mieć po pierwsze sporo czasu na dokonanie szczegółowych analiz i obliczeń, i po drugie trzeba mieć nieco fachowej wiedzy aby nie dać się zwieść sprytnym hasłom marketingowym.

Na całkowity koszt kredytu hipotecznego (jak i każdego innego) ma wpływ nie tylko oprocentowanie (na co najczęściej zwraca się uwagę), ale także marża i prowizja wyrażane w procentach a więc wyższe w przypadku większych pożyczek. Ponadto często obowiązkowe jest ubezpieczenie, a jednym z czynników wpływających na wysokość miesięcznej raty może być WIBOR (oprocentowanie pożyczek międzybankowych) zmieniający się co 3 miesiące. Wszystko to dla ułatwienia jest często sumowane i podawane zbiorczo jako RRSO czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wyrażająca (procentowo) sumę wszystkich kosztów, które musi ponieść klient.

Jak więc widać jest mnóstwo czynników, które mogą wpłynąć na wysokość miesięcznej raty i sumę odsetek, które trzeba będzie oddać wybranej instytucji finansowej. Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest skorzystanie z kalkulatora kredytu hipotecznego, dzięki któremu można bezproblemowo porównać kilkanaście ofert bez wychodzenia z domu. Takie narzędzie dokonuje porównań aktualnych ofert i promocji na podstawie podanych kryteriów takich jak okres spłaty, wartość nieruchomości i wysokość wymaganej kwoty. Ponadto można wybrać rodzaj rat (równe lub malejące) lub skorzystać z dodatkowych produktów banku w celu obniżenia marży (opcja na pewno warta rozważenia - w końcu i tak trzeba mieć konto w jakimś banku).

Warto jest przeprowadzić kilka, lub nawet kilkanaście kalkulacji. W końcu nie trwa to długo, nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje. A po przeprowadzeniu kilku obliczeń można zauważyć, że zmieniając jedną drobną opcję można obniżyć wysokość miesięcznej raty kredytu hipotecznego o kilka czy nawet kilkanaście złotych. A to w perspektywie dwudziestu czy trzydziestu lat może dać całkiem sporą sumę.

Gdy już ma się pewność, która oferta jest najbardziej korzystna można bezpośrednio z kalkulatora wysłać wniosek o przyznanie finansowania. W tym celu trzeba wypełnić prosty formularz aby umożliwić przedstawicielowi wybranej instytucji kontakt. Wszystkie formularze są specjalnie zabezpieczone a podane informacje trafiają tylko i wyłącznie do wybranej instytucji finansowej. Dlatego cała procedura jest niezwykle bezpieczna i szybka.

x
Nasza strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania. Przeglądając naszą stronę wyrażasz na to zgodę.